Tarasy4U

Najbardziej spektakularnym elementem naszych tarasów są zadaszenia, co do tego nie ma wątpliwości. Jednakże, aby realizacja była kompletna, potrzebny jest jeszcze jeden, niemniej ważny element – podłoga. Dzięki niej przestrzeń staje się funkcjonalna, elegancka i estetyczna. Klientom, którym zależy na pięknym, ponadczasowym i naturalnym tarasie, polecamy deski kompozytowe. Materiał ten jest wytrzymały na wilgoć, przetarcia oraz promieniowanie UV. Ponadto, doskonale wygląda w połączeniu z nowoczesnymi profilami poliwęglanowymi oraz szkłem zadaszenia.

Deski kompozytowe – oferta

Przygotowaliśmy kilka propozycji paneli, które różnią się kolorystyką, wykończeniem, właściwościami oraz innymi cechami. Wierzymy, że dzięki temu wszyscy nasi Klienci będą mogli łatwo dobrać odpowiedni materiał, dostosowany do indywidualnych potrzeb oraz upodobań.

Do wyboru są modele:

  • select – łatwe w pielęgnacji oraz montażu;
  • premium – z dwukolorową powierzchnią;
  • panele z modrzewia syberyjskiego – odporne na grzyby oraz gnicie
  • oraz drzewa bangkirai – odporne m.in. na termity.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

Komozytowa: SELECT
Kompozytowe deski tarasowe to innowacyjny produkt łączący w sobie naturalność drewna z nowoczesną technologią. Połączenie drewna i tworzyw sztucznych gwarantuje powstanie materiału odpornego na wodę i warunki atmosferyczne oraz łatwego w utrzymaniu i użytkowaniu.
Skład:
60% pył drzewny
 30% HDPE czyli polietylen o podwyższonej gęstości.
10% stanowią: barwnik, stabilizatory oraz filtr UV zabezpieczający deski przed płowieniem.
Deski kompozytowe często wybierane są jako alternatywa dla klasycznego drewna. Ich zaletą jest łatwa pielęgnacja- deski kompozytowe nie wymagają corocznego olejowania. System desek kompozytowych charakteryzuje się wyjątkowo łatwym montażem, który można wykonać samodzielnie.
Kolory:
 • brąz
 • ciemny brąz
 • grafit/antracyt
 • jsnoszary
Kompozytowa: PREMIUM
W deskach PREMIUM zastosowano nowoczesną technologię, która umożliwia uzyskanie dwóch kolorów na jednej desce:
–  jedna strona deski jest w kolorze brąz, a druga strona deski ciemny brąz drugi wariant:
– jedna strona deski jest w kolorze grafit/antarcyt, a druga strona deski jasnoszarym. Mają Państwo zatem możliwość zmiany koloru własnego tarasu odwracając deski, nawet po dłuższym czasie użytkowania.
MODRZEW SYBERYJSKI
Modrzew syberyjski należy do najlepszych gatunków drzew iglastych. Rośnie w surowym klimacie Syberii, gdzie lato bywa wyjątkowo upalne i krótkie, a zimy długie i mroźne. Wysoka trwałość i wyjątkowa odporność na grzyby oraz gnicie sprawia, że drewno modrzewia syberyjskiego idealnie nadaje się na niezadaszone tarasy, elewacje.
Nie olejowane deski z czasem zmieniają swoją barwę na srebrno-szarą i jest to naturalny proces starzenia się.
Bogata liczba słoi na drewnie sprawia, że deski z modrzewia syberyjskiego mają oryginalny wygląd. Trwałość produktów z modrzewia syberyjskiego szacuje się na około 15-25 lat, choć odpowiednio pielęgnowane mogą przetrwać nawet do kilkudziesięciu lat.
BANGKIRAI
Bangkirai jest egzotycznym gatunkiem drewna, które importuje się  z tropikalnych lasów Indonezji.  Charakteryzuje się jednolitą budową, dzięki której jest niezwykle twardy, jest także odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Drewno bangkirai jest także odporne na grzyby, owady i termity, w związku z czym jest jednym z najczęściej wybieranych gatunków drewna egzotycznego na tarasy.
Taras wykonany z tego gatunku drewna jest niezwykle łatwy w utrzymaniu, gdyż dzięki wysokiej zawartości olejów naturalnych nie wymaga impregnacji – zaleca się jedynie olejowanie go raz do roku, co nada mu lśniącą powierzchnię i nasyci jego barwę oraz zapobiegnie naturalnemu procesowi starzenia się drewna.
Ogromnym atutem desek tarasowych bangikirai jest trwałość, którą szacuje się na około 30-50 lat.